לקבלת טיפים חינם הירשם:

דואר אלקטרוני *
שם *

יש דבר שחשוב מאוד שתדע לפני שאתה מתחיל את תהליך פיתוח האפליקציה, ידיעת הדבר הזה תוכל לחסוך לך הרבה אנרגיה וכסף בהמשך. שני הדברים החשובים מאוד בתהליך פיתוח האפליקציה הם אפיון האפליקציה והבנת המודל העסקי שלה. ואני אפרט:

 

אפיון האפליקציה

אפיון אפליקציות הוא שלב קריטי בתהליך הפיתוח שמהווה בסיס לתהליך פיתוח האפליקציה כולה. בשלב זה מגדירים את הדברים החשובים ביותר באפליקציה. השאלה הראשונה שצריך לברר היא מהו המודל העסקי של האפליקציה, נדיר ביותר שלאפליקציה אין מודל עסקי. כלומר – האם המטרה היא להרוויח כסף, או למתג חברה כמתקדמת וכדומה. הסיבה שיש להתחיל מהשאלה הזאת היא שאנו רוצים לתמוך במודל העסקי של האפליקציה באופן שבו אנו מגדירים את מרכיביה כלומר – להניע את המשתמש לבצע את הפעולות החשובות לנו – הפעולות שמהוות עבורנו את המודל העסקי.
האפיון מהווה את הבסיס לאפליקציה כולה ויוצר את אבני הדרך לפיתוח האפליקציה, במהלך אפיון האפליקציה אנחנו מגדירים את יסודותיה, הטכנולוגיות בהן נשתמש לפיתוח, המסכים באפליקציה וחווית המשתמש בכל מסך, לוח זמנים לפיתוח האפליקציה ועוד.

 

המודל העסקי של האפליקציה

המודל העסקי של האפליקציה הוא בעצם המטרה שלשמה אנו מקימים את האפליקציה, למודל העסקי של האפליקציה יכול להיות מגוון ותלוי בסוג האפליקציה ובאופייה, להלן מספר אפשרויות למודל עסקי לאפליקציה:

הכרה ומיתוג – חברות שרוצות להיתפס כיוקרתיות ולכן מפתחות אפליקציה
אפליקציה שנמכרת במרקט וניתן להורידה בתשלום
אפליקציה לצרכים עסקיים (בעיקר חברות שצריכות אפליקציה ייעודית), בדרך כלל במטרה לחסוך לחברה זמן וכסף
פרסומות – פרסומות שרצות באפליקציה – פרסומות לאפליקציות אחרות או פרסומות למשחקים
לידים – אפליקציות שנותנות ערך למשתמש בתמורה להשארת פרטים שלו
גרסה זמנית מוגבלת בזמן או גרסה חלקית במטרה ליצור חשיפה שתוביל לרכישת הגרסה המלאה קניה בתוך האפליקציה

 

אשמח לשמוע מה אתם חושבים על תהליך האפיון והבנת המודל העסקי, רשמו לי כאן למטה. אתם מוזמנים לרשום גם שאלות.