לקבלת טיפים חינם הירשם:

דואר אלקטרוני *
שם *

NFC – Near field communication – או בעברית "תקשורת טווח אפס", הוא תקן המאפשר תקשורת מבוססת קשר רדיו היכול לשמש להעברת נתונים בין שני מכשירי סמארטפון הקרובים זה לזה במרחק של עד 4 ס"מ.

ככל שהזמן חולף הולך וגובר השימוש ביכולות תקשורת זו ועולים רעיונות רבים שמטרתם לרתום את יכולות הטכנולוגיה לטובת המשתמשים. נראה שלא רחוק היום שבו טכנולוגיה זו תיקח חלק משמעותי בחיינו ותתמוך במקומות שונים במטרה להקל עלינו.

עיקר השימוש בטכנולוגיה

תשלום ישירות מהסמארטפון, פתיחת דלתות במקומות בהם נדרשת אבטחה, העברת קבצים בין מכשירי סמארטפון שונים.

מדבקות NFC

מדבקות אלה מכילות אנטנה זיכרון ומעבד. המדבקות האלה יכולות לאפשר ביצוע של פעולות באופן אוטומטי במכשיר שלכם. למשל – בעת שניגע עם המכשיר במדבקה נוכל להעביר באופן אוטומטי את מכשיר הסמארטפון שלנו למצב רטט, או בכניסה לעסק שלכם בעת שהלקוח יכנס ויצמיד את המכשיר למדבקה הוא יקבל סרטון הסבר על החברה. דוגמאות לרעיונות נוספים אפשר למצוא בכתבה הזאת.

QR  codes  או NFC

לכל אחד מהאפשרויות האלה ישנם יתרונות וחסרונות.
תקן NFC  מאפשר תקשורת מהירה יותר, קלה יותר לשימוש ובטוחה יותר (מכיוון שהיא דורשת קרבה של 4 ס"מ לכל היותר בין המכשירים המעבירים מידע).
QR codes מהצד השני פונים נכון להיום לקהל לקוחות רב יותר מכיוון שעדיין לא כל המכשירים תומכים ב – NFC. למשל מכשירי אייפון החלו לתמוך בטכנולוגיה זאת רק החל מ – iPhone 6 ואילו מכשירי אנדרואיד מסדרת סמסונג גלקסי החלו לתמוך בטכנולוגיה זאת החל מ – Samsung galaxy s 2. אך לעומת זאת קורא קוד QR  נתמך כמעט על ידי כל הסמארטפונים הקיימים בשוק.

הבדל נוסף משמעותי בינהם הוא הגמישות והיכולת לשנות את ההתנהגות: בעוד שקוד QR  מבצע פעולה ספציפית לאחר ייצורו, למשל מפנה לכתובת URL  ספציפית לעומתו תאג NFC  מאחסן מידע שניתן לשינוי בהתאם לצורך.

הבדל משמעותי נוסף הוא אופן השימוש. בעוד שכדי לקרוא קוד QR  יש צורך לפתוח את תכנת הסריקה ורק אז לקרוא את הקוד באמצעות שימוש ב – NFC  מספיק להצמיד את מכשיר הסמארטפון שלנו לתאג החיצוני והמידע יועבר באופן אוטומטי מה שמקל את השימוש.

מידע נוסף תוכלו למצוא כאן.

אם יש לכם שאלות רשמו לנו אותן כאן בתחתית העמוד ונשמח לענות.

להתראות,