לקבלת טיפים חינם הירשם:

דואר אלקטרוני *
שם *

איך לשווק אפליקציה

שיווק האפליקציה הוא דבר שחשוב לקחת בחשבון, ישנן דרכים רבות לשווק את האפליקציה וחשוב לבחור בדרכים הנכונות ביותר לשיווק האפליקציה שלכם. הדבר הבסיסי ביותר שאתם יכולים לעשות כדי לשווק את האפליקציה בצורה טבעית הוא לרשום תיאור טוב לאפליקציה. שאני אומר תיאור אני מתכוון לטקסט שמתאר את האפליקציה. אתם תראו שברגע שתרצו להעלות את האפליקציה לגוגלפליי או לאפסטור תצטרכו למלא תיאור. מומלץ מאוד להשקיע בתיאור שמבוסס מחקר ביטויי מפתח, כאשר את מחקר ביטויי המפתח תוכלו לעשות על סמך כלי מילות המפתח של גוגל אשר אמנם מבסס את הנתונים על סמך חיפוש באינטרנט אך ניתן להתשמש בנתונים אלה כדי לקבל תמונה גם לגבי החיפושים במרקטים של גוגל, אייפון ווינדווס מובייל. לכן זכרו להשאיר תקציב לשיווק ובכל מקרה תמיד תשקיעו בכתיבת תיאור טוב לאפליציה.

 

כמה דרכים לשווק אפליקציה

כאשר אתם מעלים את האפליקציה למרקטים השקיעו בתיאור מפורט, מומלץ לבצע מחקר ביטויי מפתח מתחום האפליקציה שלכם ולבדוק פופולאריות של ביטויים רלוונטיים על סמך חיפוש בגוגל. לאחר מכן תעבירו את הביטויים הרלוונטיים לקופירייטר (או כתבו בעצמכם) בתוספת הסבר על האפליקציה ובקשו ממנו לכתוב לכם טקסט איכותי על מנת להתברג גבוה בתוצאות החיפוש במרקטים הרלוונטיים.

 

הקמת אתר או דף נחיתה לאפליקציה, חשוב לשים דגש על כך שמדף הבית יהיה קישור להורדת האפליקציה מהמרקט או מהמרקטים (תלוי לכמה פלטפורמות פיתחתם) בצורה מובלטת על מנת שיחס ההמרה יהיה גבוה, כמו כן רצוי להוסיף בדף הבית סרטון או לכל הפחות תמונות שמתחלפות בתוך טקסטורה של אייפון או אנדרואיד.

 

שיווק בפורומים – בדומה לסוגי שיווק אחרים אחד הדברים הנהדרים שאפשר לעשות הוא למצוא פורומים רלוונטיים לאפליקציה שלכם ושווק את האפליקציה שלכם לקהל יעד מדויק שם. איך עושים את זה? רושמים בפורום המלצה על האפליקציה שלנו בתוספת קישור לאתר האפליקציה

 

שיווק במדיה חברתית – נכון הכוונה לשיווק בפייסבוק אך לא באופן ממומן כלומר לא על ידי פרסומות, אלא אנשים שהם בדרך כלל קופירייטרים שנכנסים לקבוצות רלוונטיות ולדפים רלוונטיים וממליצים על האפליקציה בצורה עדינה. הסיבה שצריך לעשות את זה בצורה "עדינה" היא שאנשים לא אוהבים פרסומות ורוב הסיכויים שאם הפוסטים שלכם ייראו כמו פרסומת מנהלי הדפים או הקבוצות או הפורומים עשויים להסיר אותם.

 

שיווק ביוטיוב – את זה שגוגל מקדם סרטונים ביוטיוב רובכם כבר יודעים, אתם יכולים להשתמש בזה לטובתכם באמצעות יצירת סרטון לאפליקציה. אתה יכולים לעשות את הסרטון בעצמכם ואתם יכולים לפנות לחברה שמתמחה בעניין תלוי בתקציב שלכם.
אשמח לשמוע ממכם רעיונות נוספים לשיווק אפליקציה – רשמו לי כאן למטה. אפשר לשאול גם שאלות.